МИСТЕЦТВО КОСОПЛЕТІННЯ

Заплетемо косу

Ірина ЯКОВЕНКО,
учениця 9-А класу ВРГ
«Інтелект»,
гурток журналістики
(керівник Валентина
Яковенко) ЦТ «Джерело»
ФОТО — автор, Пєлагєя ХАЛІШКОВА,
спеціально для «Вишгорода»

Моя бабуся часто каже, що мода повертається. І це справді так. Наприклад, гостроносі туфельки-човники, які зараз у тренді, були модні 20 років тому. Це стосується й зачісок. Нині часто можна побачити дівчат із охайно заплетеними косами. А звідки бере початок мистецтво косоплетіння?

Воно передавалося з покоління в покоління. Ще за часів Київської Русі коса була не лише одним із способів укладання волосся, а й показником дівочої краси. Чим довша і міцніша коса, тим привабливішою і красивішою вважалася дівчина.
Коса свідчила про соціальний статус. Якщо дівчина носила одну косу, це означало, що вона незаміжня. Якщо у косу вплетена стрічка — дівчина готова до заміжжя.
Якщо ж стрічка вплетена тільки в половину коси, — у дівчини вже є наречений. І тільки заміжні жінки носили дві коси.
Про це я дізналась, побувавши в Центрі творчості «Джерело» на відкритому занятті керівника шоу-студії мод «Фантазія» Олесі Халаш.
Її вихованки продемонстрували різні види косоплетіння. У дефіле ми побачили ажурну косу, «риб’ячий хвіст», колосок, косу на бік та інші. Ці зачіски створили сестрички Катерина та Марина Іллєнок.
Дівчатка заплели волосся й охочим. Я не могла відмовитися від такої розкішної пропозиції і стала моделлю на 8 хвилин — саме за такий час Марина заплела
мені ажурну косу.
Вона захоплюється косоплетінням уже два роки, а ще займається у вокальній студії та театральному гуртку. Мріє стати модельєром. Гадаю, її мрія здійсниться. А
допоможуть цьому заняття в шоу-студії мод «Фантазія».

Опитування

Чи подобається Вам наш сайт?

так 14 67%
ні 7 33%

Загальна кількість голосiв 21