КОНКУРС КРАСИ ТА ТАЛАНТІВ "ДЖЕРЕЛЬНА КРАСА"

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУ

Діти і дорослі постійно стикаються з естетичними явищами. У духовній сфері життя, у повсякденній праці, у спілкуванні з мистецтвом і природою, в побуті, в міжособистісному спілкуванні - скрізь прекрасне і потворне, трагічне і комічне виконують істотну роль. Краса приносить насолоду і задоволення, стимулює трудову активність, робить приємними зустрічі з людьми. А от потворне нас відштовхує, трагічне навчає співчуттю, комічне допомагає боротися з недоліками.

Мабуть, неможливо уявити собі світ, в якому люди не розуміють прекрасного, не помічають проявів краси у повсякденному житті й не відгукуються на них щиро.  Саме тому одним  з пріоритетних напрямів виховання дітей обрано  художньо-естетичне виховання.

Видатний педагог ХХ ст. В.В. Сухомлинський писав: «Важливу мету всієї системи виховання  я бачив у тому, щоб школа навчила людину жити у світі прекрасного, щоб людина не могла жити без краси, щоб краса світу творила красу в ній самій... Краса – могутній засіб виховання чутливості душі... Краса – це яскраве світло, що освічує світ...». Відчуття краси природи, оточуючих людей, речей створює в дитини особливі емоційні стани, загострює допитливість, викликає безпосередній інтерес до життя.

Отже, дуже важливо, відкривати для дитини все розмаїття проявів прекрасного, вчити бачити, відчувати й розуміти красу.

   Джерелами естетичного виховання є художня література, музичне, образотворче та театральне мистецтво, кіно, природа та ін. Одним із джерел естетичного виховання, який обрала шоу-студія мод «Фантазія» є проект щорічного свята конкурсу краси і талантів для вихованців центру творчості під назвою «Джерельна краса».

МЕТА ПРОЕКТУ

Культурний та естетичний розвиток вихованців, вміння гармонійно поєднувати зовнішню красу та морально-духовні якості, пропагування активного дозвілля, розширення кола спілкування дітей, знайомство з однодумцями, створення дружньої атмосфери свята, здійснення мрії кожної дитини, підвищення творчої активності вихованців закладу.

ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ:

- виявити дитячі обдарування і створити сприятливі умови для гармонійного розвитку особистості;
- сприяти розвитку у вихованців естетичного смаку художніх здібностей та таланту;
- сприяти духовно-естетичному збагаченню вихованців, розкриттю їхнього творчого потенціалу;
- формувати навички комунікативного спілкування та вміння висловлювати власні думки, почуття та переживання

ЗМІСТ ПРОЕКТУ

Конкурс може проводитися в одній чи кількох вікових категоріях, в структуру конкурсу входить виконання  учасницями кількох завдань, які зазвичай включають в себе:

1. Особисте представлення (конкурс «Візитка»): розповідь про себе, (як тебе звати, скільки тобі років, з якого ти міста, чим ти захоплюєшся і, що тобі подобається, також все, що дитина хоче сказати, але в рамках 5 хвилин). Текст, головне, говорити впевнено і голосно, нічого не забути і дивитися в зал.

2. Творчий номер - тут оцінюється талант дитини. Номер може бути абсолютно будь-який: пісня, танець, читання віршів, може бути, замальовка з вистави, гімнастична композиція під музику, акробатичні етюди, фокуси і т.п.

3. Дефіле в ошатних сукнях чи на задану тематику. Це вміння ходити красиво по сцені і демонструвати себе і своє вбрання.
4. Також може бути ще якийсь конкурс, наприклад, конкурс на кмітливість і т.п.

Кожного за результатами конкурсу обов'язково нагороджують стрічкою і вручають подарунок. Якщо учасниця не зайняла головних титулів «Міс» і «Віце-міс», то її відзначають у тому, в чому вона найбільш повно себе проявила. Наприклад, є такі номінації як «Міс Гармонія», «Міс Грація», «Міс Ніжність», «Міс Чарівність» і т.п.

З метою об'єктивної оцінки учасниць оргкомітетом затверджується склад журі конкурсу, до складу якого запрошуються викладачі закладу, представники науки, культури, мистецтва, а також політичні та громадські діячі як міста, так і області.  Члени журі оцінюють учасниць за 5-ти бальною системою. Учасниця, котра набирає найбільшу кількість балів стає володаркою головного титулу конкурсу «Міс Джерельна краса», учасниця, котра посіла за кількістю балів друге місце отримує титул «Віце-міс Джерельна краса». Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Опитування

Чи подобається Вам наш сайт?

так 14 67%
ні 7 33%

Загальна кількість голосiв 21